Kiedy będzie nowa aktualizacja Google Pingwin

Wszyscy w branży SEO zadają sobie to pytanie – kiedy pojawi się nowa aktualizacja Pingwin? Dlaczego jest to takie ważne w świadku SEO? Ponieważ osławiony Pingwin to jedna z najpopularniejszych aktualizacji algorytmu wyszukiwania Google (obok Pandy). Zmiany w algorytmie wprowadzają duże zamieszanie, jeżeli chodzi o zdobywanie linków do stron – Pingwin nakłada kary zarówno dla stron linkowanych słabą jakością odnośników, jak i strony, które emitują zbyt duże ilości linków wychodzących (katalogi, precle i tym podobne).

Nowa aktualizacja miała zostać wypuszczona jeszcze w 2015 roku – tak mogliśmy przeczytać na profilu Google+ Johna Mueller’a, jednego z pracowników Google. Tak się jednak nie stało (po raz kolejny potwierdzono, że pracownicy Google lubią wprowadzać internautów w błąd, strasząc ich aktualizacjami).

Plotki głoszą, że nowa aktualizacja ma zostać wdrożona na przełomie stycznia i lutego 2016 roku. Google zapowiada, że nowy Pingwin będzie innowacyjny – ma on sprawdzać i karać strony w czasie rzeczywistym. Jednocześnie ma to być ostatnia oficjalnie ogłaszana aktualizacja – po wprowadzeniu Pingwina w czasie rzeczywistym, pozycjonerzy będą zmuszeni do ciągłego zwracania uwagi na zdobywane linki. Z pewnością to utrudni zarówno analizę stron, jak i działania pozycjonujące.

Pozostaje nam nic innego, jak czekać na nowego Pingwina od Google i mieć nadzieję, że będzie on łagodniejszy, niż jego poprzednicy, którzy w sposób spektakularny przyznawali kary setkom tysięcy stron z całego świata, zmieniając SERP’y i odwracając je niekiedy o 180 stopni.

Tagi:
Loading...