Najlepsze gry komputerowe w 2016 roku

Wraz z nastaniem na świecie pierwszych komputerów, a później wynalezieniem internetu przez armię Stanów Zjednoczonych Ameryki początkowo tylko co niektóre dziedziny się zmieniły. Jedne zmieniły się tylko odrobinę, inne zaś diametralnie. Komputery zostały stworzone do pracy, a ich pierwotni przodkowie jedyne co potrafiły to obliczanie różnorakich działań matematycznych. Dzisiaj można jedynie wspominać z lekkim śmiechem, ależ na tamte czasy było to całkowite spełnienie tychże maszyn. Po bezpośrednim nastaniu urządzeń komputerowych zaczęły znacznie ewoluować i czynią to nawet po dziś dzień, co sprawiło że nie są one postrzegane wyłącznie jako narzędzia pracy. Coraz to lepszej jakości podzespoły i zastosowane technologie sprawiają iż są to kombajny stworzone do rozrywki najwyższej klasy.

Ranking gier z 2016 roku

Nie od dziś, ani nie od wczoraj wiadomo, że najlepszym działem, na których wybijają się wszystkie marki branży komputerowej to gry na PC. Pomimo, że rok o którym mowa w tym artykule toczy się obecnie warto zrobić mały ranking najbardziej popularnych rozgrywek komputerowych.

Zawarte tu zostały największe produkcje roku, a także mniejsze gierki warte uwagi.

  1. Overwatch – ta fabuła zdobyła serca wielu zapalonych graczy w ekspresowym tempie. Należy także zwrócić uwagę, że jest to pierwsza nowa gra studia Blizzard od dwudziestu lat. Premiera miała miejsce 24 maja tego roku oczywiście.
  2. Dark Souls 3 – czwarta, jak dotąd wersja popularnej japońskiej serii Souls. Gra ta łączy w sobie różne elementy gier akcji TPP i RPG, dzięki cieszy się takim odbiorem. Premiera 12 kwietnia.
  3. Wiedźmin 3: Krew i Wino – kontynuacja jakże mocnego i wciągającego hitu polskiej wytwórni CD Projekt RED. Na potrzeby tej wersji stworzono zupełnie nowy obszar odmienny stylistycznie, jednakże mogący rywalizować z Velen. Premiera dnia 31 maja.
  4. DiRT Rally – to nie lada gratka dla fanów wyścigów i symulatorów, najnowsza produkcja dość mocno nawiązuje do kultowej serii Colin McRae Rally pozostawiając rozgrywkę na tak samo dobrym poziomie. Wypuszczona została na końcówce roku ubiegłego.
  5. Far Cry: Primal – nie bez echa została też gra wypuszczona do rąk rasowych gamerów 12 lutego. Dobrze znana seria postanowiła zerwać z dotychczasowym stylem i postawić na prehistorię, co zdecydowanie wyszło jej na dobre.
  6. XCOM 2 – kolejna, druga część znanej gry pod tym samym tytułem sprzed czterema laty. Została dość ciepło przyjęta przez entuzjastów. Premiera miała miejsce 5 lutego.
  7. Quantum Break – najnowsza produkcja fińskiego studia Remedy. Twórcy kultowego Max Payne postawili teraz na dość ciekawą fabułę, która nawiązuje do nieudanych podróży w czasie i anomalii po nich występujących. Gra ta ma ciekawy widok osoby trzeciej, co czyni ją bardziej oryginalną na tle innych strzelanek. Premiera 5 kwietnia.
  8. Total War: Warhammer – kolejna odsłona kultowej serii gier pod tytułem Total War wyprodukowana w Creative Assembly. Gracze mają możliwość wcielenia się w wampiry, krasnoludy i zielonoskórych.

Ten ranking to zestawienie tylko niektórych najlepszych tytułów, z racji iż każdy z ludzi uwielbia coś innego poleca się samodzielne wypróbowane gier – może „w oko wpadnie” coś zupełnie innego?

Tagi:
Loading...