Pozycjonowanie w 2016 roku – jak pozycjonować?

Czas na SEO wróżbiarstwo – pobawimy się w proroków, którzy postarają się znaleźć złoty środek na promocję stron w wynikach wyszukiwania w nadchodzącym roku. To już niemalże tradycja, kiedy pozycjonerzy na przełomie roku podsumowują ubiegłe 12 miesięcy oraz snują plany i przypuszczenia na temat tego, jak będzie wyglądać pozycjonowanie w 2016 roku.

Co naszym zdaniem będzie najważniejsze w SEO w 2016 roku? Nie da się ukryć, że mobile oraz szybkość stron. Google kilka miesięcy temu pokazało, jak ważny procent społeczności jest mobilna i jak wiele zapytań do Google kierowanych jest z urządzeń pokroju smartfonów czy tabletów. Nie mogło to umknąć uwadze giganta z Mountain View, który zmusił webmasterów do implementacji wielu stron RWD. Rok 2016 będzie wzmocnieniem tej responsywnej ekspansji. Być może RWD oraz znaczniki szybkości ładowania stron (które w wielu przypadkach nadal wymagają poprawy) staną się kluczowe dla pozycjonowania.

Google pragnie zwrócić uwagę na jakość – ta tyczy się nie tylko mobilności strony czy szybkości jej ładowania, ale także treści. Naszym zdaniem rok 2016 będzie rokiem wysokiej jakości treści. Zasada jest prosta – chcemy mieć pozycje TOP 1 dla kluczowych fraz, musimy inwestować w content i publikować na stronie to, co faktycznie przydaje się dla użytkowników.

Na zakończenie warto wspomnieć o zbliżającej się aktualizacji Pingwin, która będzie zwracać uwagę na linki kierujące do stron w czasie rzeczywistym. To duża i jedna z pewniejszych zmian, jakie przyniesie nam rok 2016.

Tagi:
Loading...