WordPress 4.4 już dostępny – co się zmieniło w najnowszej wersji?

W połowie grudnia użytkownicy stron opartych na CMS WordPress mogli zaktualizować swój system do wersji 4.4. Tym razem twórcy WordPress’a przygotowali szereg zmian i to wcale nie kosmetycznych, jak w przypadku poprzednich aktualizacji.

Nowa wersja oznaczona numerem 4.4 to duży ukłon zarówno w stronę deweloperów, jaki i zwykłych użytkowników. Od teraz WordPress jest dużo przyjaźniejszy dla urządzeń mobilnych oraz twórców nowych wtyczek. Zacznijmy jednak od początku, oto zmiany, które przynosi numer 4.4:

  • Nowy motyw przewodni – minimalistyczny i responsywny Twenty Sixteen.
  • Wprowadzono funkcję REST API, który pozwala implementować API (bardzo przydatna funkcja dla twórców etyczek, jak i użytkowników, którzy do tej pory musieli korzystać z zewnętrznego API).
  • Responsywne obrazkiWP od teraz wspiera responsywną grafikę (zmianę tą wprowadzono dzięki automatycznemu dodaniu do znaczników img atrybutu srcset).
  • Cytowanie wpisów – nowa funkcja w edytorze wpisów, która pozwala na cytowanie fragmentów tekstów z innych wpisów na tym samym blogu (WP tworzy specjalne okienko, w którym przedstawia cytowany wpis wraz z datą jego publikacji i linkiem do pełnego tekstu).
  • Metadane – od teraz WP pozwala na przypisywanie opisów meta i tagów dla wpisów, użytkowników oraz taksonomii.
  • Inne drobne poprawki – nowe zarządzanie komentarzami, możliwość wyboru języków dla stron z multisite i nowy interfejs tworzący linki we wpisach.

Jak widać, WordPress rozwija się w dobrym kierunku!

Tagi:
Loading...